28. FESTEF - PROGRAM

PONEDELJAK 15.07.2019.

17.00 - PANORAMA (95.17 min.)

Hol Centra za kulturu Kučevo

• KORIDA, Zoran Pejičić, BiH, 21.56 / 2017

• ZVUCI SA SEMETEŠA – ETNOMUZIKOLOŠKO ISTRAŽIVANJE DANICE KRSTIĆ, Mile Jasnić, SRBIJA, 32.58 / 2017

• “ČITULJA”, BELEŽNICA KOJA ČUVA SEĆANJE NA PORODIČNO STABLO, Natalija Vidić, SRBIJA, 2.00 / 2018

• ĐELO VJERE I LJUBAVI, Mira Lolić Močević, BiH, 20.56 / 2018

• PROIZVODNJA KAJMAKA, Snežana Šaponjić Ašanin, SRBIJA, 17.27 / 2017

20.00 – OTVARANJE (94.54 min.)

Hol Centra za kulturu Kučevo

• HOMOLJSKI ROG, Aleksandra Marković, SRBIJA, 6.10 / 2018

• ŽRVANJ, Gulzat Egemberdijeva, NEMAČKA, 51.00 / 2017

• IGRANKA ZA POKOJNOG EMILIJANA, Predrag Todorović, SRBIJA, 30.00 / 2019

• KARTOLINE – Momjan, Igor Bezinović, HRVATSKA, 4.32 / 2019

• VEŠTIČJI REZ, Radomirka Siljanoski, SRBIJA, 3.12 / 2015, AMATER

 

UTORAK 16.07.2019.

21.00 – PROGRAM FILMOVA (132.59 min.)

Plato ispred pošte u Kučevu

• PUT NARODNE NOŠNJE, kreativni tim OŠ "Milisav Nikolić" Boževac, SRBIJA, 15.20 / 2018

 

• MUDROST PLANINA, Daan Jongblut, HOLANDIJA, 40.00 / 2017

• VERTEP U SREMU, Jelena Jovčić, SRBIJA, 21.00 / 2018

• PREVODI, Tine Zener, GRENLAND, DANSKA, NEMAČKA, 20.20 / 2018

• KARTOLINE – Štrigova, Ivana Pipal, HRVATSKA, 4.19 / 2019

• U DOLOVIMA RAVNICE, Bojan Vojnov, SRBIJA, 16.00 / 2017

• NEKOM SVOME, Sead Šabotić, CRNA GORA, 16.00 / 2019

 

SREDA 17.07.2019.

20.30 – PROGRAM FILMOVA (133.02 min.)

Plato ispred pošte u Kučevu

• BISTRIČKE VODENICE, Novica Savić, SRBIJA, 3.50 / 2019

• U IME…, Erlini Kardani, NORVEŠKA, 54.00 / 2017

• SEOSKA SLAVA, Snežana Šaponjić Ašanin, SRBIJA, 24.02 / 2018

• TRAGOVIMA NAŠIH PREDAKA, Luka Klapan, HRVATSKA, 30.00 / 2017

• VELIKI PETAK U KRSTATOJ DŽAMIJI, Slađan Stojanović, SRBIJA, 16.00 / 2019

• SEKAR ARUM – ISKIVANJE JAVANSKOG GAMELANA, Maurice Gunning, IRSKA, 5.10 / 2017

 

ČETVRTAK 18.07.2019.

20.30 – PROGRAM FILMOVA (133.41 min.)

Plato ispred pošte u Kučevu

• RUSALJKE, Aleksandra Marković, SRBIJA, 6.27 / 2018

• SUSRET, Reza Madžlesi, IRAN, 29.37 / 2017

• LU-LU-LU-LU, Predrag Todorović, SRBIJA, 24.00 / 2019

• O MESECU, LUNI I NJIHOVIM ODBLESCIMA, Ivana Vogrinc Vidali, SLOVENIJA, 21.00 / 2018

• U POTRAZI ZA ZEMLJOM BEZ ZLA, Ana Asavedo, BRAZIL, 15.00 / 2017

• VATRA ZA MRTVE, Miljana Vuković, SRBIJA, 8.37 / 2019

• CURA ! Daniel Suberviola, ŠVEDSKA, ŠPANIJA, 29.00 / 2018

 

PETAK 19.07.2019.

14.00 – ETNOMOBIL, etnološki dečji filmovi

Hol Centra za kulturu Kučevo

17.00 PROGRAM FILMOVA (92.25 min.)

Hol Centra za kulturu Kučevo

• AKO ME PRIMAŠ ZA BRATA, JA TEBE PRIMAM…, Svetlana Miljanić, SRBIJA, 30.00 / 2018

• FALA MAJCI NA DIVOJCI, Davor Borić, HRVATSKA, 29.31 / 2018

• PUT JEDNE NITI, Nebojša Ilić Ilke, SRBIJA, 14.39 / 2017

• PANCULA: KAKO PLEŠEMO, Juri Badenhorst, JUŽNA AFRIKA, 6.55 / 2017

• HOMOLJSKI ZMAJ, Jasna Janković, SRBIJA, 11.20 / 2019

20.00 ZATVARANJE, DODELA NAGRADA,

prikazivanje pobedničkog filma

Hol Centra za kulturu Kučevo

Dodatne informacije